Blog

Bir Yazıcı Kartuşu Ne Kadar Dayanır?

25 Ekim 2022
Bir Yazıcı Kartuşu Ne Kadar Dayanır?

Püskürtmeli yazıcılarda baskının alınması için kullanılan kartuşlar, sıvı formda bulunan mürekkeplerdir. Yazıcı mürekkebi olarak ifade edilen yazıcılar, sıvı halde bulunur. Baskı esnasında yazıcı nozulları vasıtasıyla kağıt üzerine resim ve grafik gibi alınması istenen baskının yapılmasına olanak sağlayan kartuşlar ile ilgili en çok sorulan sorular arasında bir yazıcı kartuşu ne kadar dayanır?

YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

23 Eylül 2022
YAZICI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yazıcı alırken nelere dikkat edilmelidir sorusu, en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Yazıcı alırken unutmamanız gereken ilk madde; uygun fiyata alacağınız ürünlerin başınıza iş açacağıdır.

KARTUŞ NEDİR?

23 Eylül 2022
KARTUŞ NEDİR?

Kartuş; yazıcı ve fotokopi makinesi gibi araçlarda kağıt üzerine baskı alınmasını sağlar. Bu ürünler mürekkep formundadır. Püskürtmeli lazer yazıcılarda tercih edilen kartuş, doldurulabilen bir malzemedir.

YAZICI NEDEN SİLİK YAZAR?

22 Eylül 2022
YAZICI NEDEN SİLİK YAZAR?

Yazıcı neden silik yazar diye soranların yazıcılarında veya kartuş mürekkeplerinde sorun olabilir. Eğer yazıcıda herhangi bir bozukluk yoksa toner tozu veya kartuş mürekkebi bitmiş olabilir. Yazıcı temizliği yapılmadığı durumlarda da çeşitli baskı problemleri ile karşılaşabilirsiniz.

Muadil Toner Kaç Sayfa Yazar?

21 Eylül 2022
Muadil Toner Kaç Sayfa Yazar?

Muadil tonerler, birbirinden farklı kapasitelerde baskı yapar. Yazıcı markası ile uyumlu olan tonerlerin gramajından kaç sayfalık bir baskı alacağınızı anlayabilirsiniz. Alacağınız baskı sayısı, çıktılarınızın siyah-beyaz mı olduğu yoksa renkli mi olduğu ile de doğrudan ilgilidir. Örneğin; 150 gramlık bir tonerden 2.500 sayfalık baskı elde edebilirsiniz. 700 gramlık bir toner için 12 bin sayfalık çıktı alabilirsiniz. Eğer tercihiniz 1.100 gramlık bir tonerden yana olacaksa o zaman 18 bin sayfalık çıktı alabilirsiniz. Muadil toner kaç sayfa yazar diye soranların markaya da dikkat etmesi gereklidir. Pigment yoğunluğu markadan markaya göre değişkenlik göstereceğinden birebir toner almak isteyenlerin üretici yazıcı markanın özelliklerini de dikkate alması gereklidir.

Kartuş Dolu Ama Yazmıyor | Dolu Kartuş Yazmama Sebepleri

21 Eylül 2022
Kartuş Dolu Ama Yazmıyor | Dolu Kartuş Yazmama Sebepleri

Kartuş dolu ama yazmıyor diyorsanız yalnız değilsiniz. Dolu kartuş bazen yazmayabilir. Bunun nedenlerinden öncelikli olanı nozulların dışarıdan tıkanmış olmasıdır.  Siz de yeni kartuş yazmıyor diyenlerdenseniz nozulların içeriden de tıkanmış olma ihtimalini göz önünde bulundurmanız gereklidir. Bunun yanı sıra kartuş kuruması gibi problemlerle de karşılaşabilirsiniz. Eğer tonerlerinizi aydınlık ve nemli ortamlarda muhafaza ettiyseniz kartuşun kuruduğunu görebilirsiniz.

Yazıcı Tonerinin Bittiği Nasıl Anlaşılır?

20 Eylül 2022
Yazıcı Tonerinin Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Hangi marka olursa olsun her toner bir gün biter. Özellikle ofislerde ve fotokopi merkezleri gibi tonerlerin sıklıkla kullanıldığı alanlarda yazıcı tonerinin bittiği nasıl anlaşılır sorusu sıklıkla sorulur. Orijinal ve çipli tonerlerde uyarı sistemi vardır. Bu sistem, manuel olarak kontrol etmenize gerek bırakmadan tonerlerinizin bitmeye yakın olduğunu haber verir. Bu uyarıyı aldıktan sonra toner değişimi yapabilirsiniz. Çipsiz toner modellerinde ise manuel olarak kontrol etmeniz gerekebilir. Baskıların silikleşmesi ve kağıt üzerinde gri çizgilerin olması, tonerinizde bir sorun olduğunun işaretçisidir.

Lazer Yazıcı Tonerinin Daha Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapılabilir?

16 Eylül 2022
Lazer Yazıcı Tonerinin Daha Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapılabilir?

Lazer yazıcılar ile birlikte kullanılan tonerler, orijinal olarak tercih edildiklerinde yüksek derecede performans sağlar. Lazer yazıcı tonerinin daha uzun süre dayanması için neler yapılabilir sorusu da yazıcının kendisi ile doğrudan ilişkilidir.

Toner Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

16 Eylül 2022
Toner Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tonerler, özellikle iş yaşamında sıklıkla kullanılan sarf malzemeler arasındadır. Toz formunda bulunan tonerler, lazer yazıcılar ile birlikte kullanılır. Yazdırma esnasında yazıcı içerisindeki aksamlar ısınarak toner tozunun anlık olarak eriyerek kağıt üzerine baskı yapılmasına olanak sağlar.

DOLU TONER KAÇ SAYFA YAZI YAZAR?

14 Eylül 2022
DOLU TONER KAÇ SAYFA YAZI YAZAR?

Lazer yazıcılar ile birlikte çalışan tonerler, kaliteli baskı elde edilmesine olanak sağlar. İş yerlerinden okullara kadar hayatın pek çok alanında kullanılan tonerler, belgelerin, görsellerin, grafiklerin ve çok daha fazlasının somut birer baskıya dönüşmesine olanak sağlar. Durum böyle olunca tonerlerin hayatımızdaki yeri de daha fazla önemli hale geldi. Sizin için tonerler ile ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladık.

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.