Lazer Yazıcı Tonerinin Daha Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapılabilir?

16 Eylül 2022
Lazer Yazıcı Tonerinin Daha Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapılabilir?

Lazer Yazıcı Tonerinin Daha Uzun Süre Dayanması İçin Neler Yapılabilir?

Lazer yazıcılar ile birlikte kullanılan tonerler, orijinal olarak tercih edildiklerinde yüksek derecede performans sağlar. Lazer yazıcı tonerinin daha uzun süre dayanması için neler yapılabilir sorusu da yazıcının kendisi ile doğrudan ilişkilidir. Teknolojik yazıcılarda güç tasarrufu modu vardır. Bu sayede müsvedde olarak kullanmayı planladığınız kağıtların daha az mürekkep ile basılmasını sağlayabilirsiniz. Tonerlerden maksimum derecede verim almak istiyorsanız dayanıklı lazer yazıcı tercih etmeli ve yazıcı markasının ürettiği veya tavsiye ettiği tonerleri kullanmalısınız. Bu işlem, yazıcı verimliliği açısından oldukça avantajlıdır. Tonerlerin daha uzun süre kullanımda kalmasını istiyorsanız çıktılarınızı siyah beyaz alabilirsiniz. Bu sayede yazıcı mürekkebi daha uzun süre dayanacaktır.

Lazer Yazıcı Tonerleri Dayanıklı Mıdır?

Lazer yazıcı toneri, sıvı formda bulunan kartuşa göre daha dayanıklı bir yapıya sahiptir. Lazer yazıcı tonerinin daha uzun süre dayanması için neler yapılabilir diye soranların ilk aşamada toner tercih ederek daha uygun bir seçim yaptığını bilmesi gereklidir. Sektörde birbirinden farklı lazer yazıcılar bulunur. Teknoloji firmalarının üretmiş olduğu dayanıklı lazer yazıcı modellerinden tercih ederek hem yazıcıların hem de tonerlerin uzun yıllar boyunca sizinle birlikte olmasını sağlayabilirsiniz. Daha dayanıklı tonerler ve yazıcı verimliliği için toneriniz bittikten sonra doldurma yerine yeni bir toner almalısınız. Bu sayede yazıcının da ömrünü uzatmış olursunuz. Yazıcı mürekkebi tıkanma yaşatabileceği için toner değişiminden önce yazıcının temizliğini yapmalısınız.

Lazer Yazıcı Tonerleri Nasıl Daha Verimli Kullanılır?

Lazer yazıcı tonerinin daha uzun süre dayanması için neler yapılabilir diye soranların ilk olarak siyah beyaz çıktı alması gerektiğini yukarıda belirtmiştik. Tonerlerin daha verimli kullanılabilmesi için muhafaza koşulları da önemlidir. Nemsiz ve karanlık bir ortamda muhafaza edilen tonerler, formunu daha uzun süre korur. Bu ürünler, dayanıklı lazer yazıcı ile birleştiğinde ortaya çok daha kaliteli sonuçlar çıkar. Tonerlerin verimli bir şekilde kullanılabilmesi için çipli modelleri tercih edebilirsiniz. Çipli modeller, çıktı aldığınız verilerin korunması açısından da önemlidir. Yazıcı mürekkebi dağılmadan kağıda ulaştığı için kağıt sarfiyatı da olmaz.

Lazer Yazıcı Tonerleri Ne Kadar Gider?

Tonerler farklı kapasitelerde satışa sunulur. Bu nedenle yazıcı mürekkebi ne kadar dayanır, net olarak ifade edilemez. Bazı tonerler bin sayfa basma kapasitesine sahipken bazı tonerler ise 2 bin veya 10 bin gibi farklı kapasitelere sahiptir. Bunun yanı sıra tonerin orijinal olması, aynı miktardaki toner tozu ile daha fazla çıktı almanıza olanak sağlar ve yazıcı verimliliği açısından da avantajlıdır. Fotokopi ve baskı merkezi gibi çıktının yoğun olarak alındığı dönemlerde dayanıklı lazer yazıcı ve tonerler daha az dayanır. Ancak ofis veya ev gibi daha nadir çıktıların alındığı yerlerde daha uzun süreli olarak tonerlerinizi kullanabilirsiniz. Toner, bitmeye yakın yazıcı tarafından uyarılır. Bu sayede tonerinizin azaldığını rahatlıkla görebilirsiniz.

Lazer Yazıcı Mürekkebi Biter Mi?

Evet, lazer yazıcı mürekkebi biter. Eğer çipli bir toner kullanıyorsanız toner azaldığında yazıcı size bir uyarı verir. Bazı durumlarda toner atıkları, toner bitse dahi baskı yapmaya devam eder. Ancak bu durum sağlıklı değildir. Yazıcı içindeki druma zarar verir. Yazıcı verimliliği artsın ve dayanıklı lazer yazıcı özelliklerini korusun istiyorsanız yazıcı mürekkebi miktarını belirli periyotlarda kontrol etmelisiniz. Lazer yazıcı tonerinin daha uzun süre dayanması için neler yapılabilir diye soranların bu noktaları da bilmesi önemlidir. Bu sayede hem insan hem de çevre sağlığını koruyan şartlar altında nitelikli baskı alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.