Görünüm
Toplam 3309 ürün görüntüleniyor.

TONER KALİTESİ İLE DAHA UZUN SÜRE ÇIKTI ALIN

Ofisler başta olmak üzere yaşamın birçok noktasında tercih edilen yazıcıların toner ihtiyacı bulunur. Yazıcılardan çıktı almak için oldukça önemli bir yere sahip olan toner seçenekleri, araçtan hareket ve elektrik alma yoluyla yazdırma işleminin gerçekleşmesine aracı olur. Fotokopi makinelerinde de kullanılan ürünler, son yıllarda yazıcıların hayatımıza girmesi ile birlikte yazıcı ve fotokopi makinesi işlevi gören araçlarda da sıklıkla kullanılmaya başladı. Sektörde toner tozu olarak da adlandırılan araçlar, renkli veya siyah seçeneklerine sahiptir. Yazıcıdan siyah-beyaz çıktı alınması istenmesi durumunda sadece siyah renkli toner devreye girer. Renkli çıktı alınması gereken durumlarda ise renkli toner ürünleri devreye girerek istenen çıktının alınmasını sağlar.

Toner Seçeneklerinde Kalite

Toner seçeneklerini tercih ederken ürünün yazıcı markası ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Toz formunda bulunan seçenekler, pudra kıvamındadır. Yazıcı içerisindeki mıknatıslı alana yapışan bu tozlar, yazdırma sırasında erir ve kağıda yapışır. Kartuş formunda bulunan toner seçenekleri; tozun muhafaza edildiği tank ve yazdırma işleminin gerçekleştiği manyetik merdane bölümlerinden meydana gelir. Yazım işleminin gerçekleştiği bölüm ise kendi içerisinde görüntü tamburu, manyetik merdane ve blade bölümlerinden oluşur. Kartuş formunda bulunan toner seçeneklerini tercih ederken yazıcının markasına dikkat etmelisiniz. Yazıcı markasına göre yapacağınız orijinal toner seçeneklerinin yanı sıra muadil toner seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre orijinal ve muadil ürünler arasından seçiminizi yaparak yazıcı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Toner Kartuşunun Çalışma Prensibi

Yazıcıların ve fotokopi makinelerinin toner yardımıyla çalışması için birkaç işlemden geçmesi gereklidir. Görüntü aktarım tamburu olarak işlev gören drum, dönme işlemi sayesinde görüntünün fotokopi kağıdına aktarımını sağlar. Bu işlem esnasında drum üzerinde toz atıklar oluşabilir. Oluşan atıklar, blade olarak adlandırılan kauçuk bıçak yardımıyla temizlenir. Temizlik işlemiyle oluşan atıklar, atık kutusuna aktarılır. Bu sayede her bir yazım veya fotokopi işlemi sonrasında aynı performansa sahip, sorunsuz çıktılar elde edilir. İşlemler sonrasında, kağıdın makineden çıkması esnasında ısıtıcı merdane devreye girerek görüntünün toner tozlarının kağıt üzerine yapışmasını sağlar. Kağıt üzerine baskı uygulayan merdane, bu sayede çıktının sorunsuz bir şekilde alınmasına imkan verir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.