Orjinal Toner Mi? Toner Dolumu Mu?

01 Kasım 2022
Orjinal Toner Mi? Toner Dolumu Mu?

Orijinal Toner Mi? Toner Dolumu Mu?

Orjinal toner mi? toner dolumu mu? Sorusu son zamanlarda sarf malzemeler arasında en çok sorulan sorular arasında. Toner için görece daha yüksek bütçe ayırmak istemeyenler dolum tonerleri tercih ediyor. Bunun için toner dolumu nasıl yapılır? diye soranların sayısı da azımsanacak gibi değil… Bu yazımızda size aynı zamanda toner dolumu zararlı mı? sorusunun da yanıtını vereceğiz. Eğer makalemizi okuduktan sonra toner dolumu yapmak isterseniz diye tonerin nasıl doldurulduğundan da bahsedeceğiz. Hadi başlayalım!

Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Toz formunda bulunan tonerler yazıcıların kartuş bölmesinde muhafaza edilir. Tonerler bütünleşik iki farklı bölümden meydana gelir. Bu bölümler dolum haznesi ve manyetik olarak adlandırılır. Manyetik bölüm merdane ve üst bıçaktan oluşur. Atık haznesi, durum ve alt bıçak da tonerin diğer bölümüne bütünleşik bir biçimde entegre edilmiştir. Atık toner kutusu, durum ünitesi ve toner kartuşu farklı farklı bölümlerde konumdadır.

Eğer daha önce yazıcı satın almadıysanız ve baskı maliyetlerinin uygun olmasını istiyorsanız atık ve toner dolum bölümlerinin bütünleşik olduğu modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun için orjinal toner mi? toner dolumu mu? kararını vermelisiniz. Toner dolumu nasıl yapılır? merak ediyorsanız hem bu sorunun yanıtını hem de toner dolumu zararlı mı? sorusunun yanıtını öğrenmelisiniz. İlk kez lazer yazıcı satın alanlar, yazıcıların yanında bir demo toner elde ederler. Demo tonerler tam dolu olmayan tonerlerdir. Bu nedenle daha az sayıda çıktı verirler. Bu da tonerinizin hızlı bir şekilde biteceği anlamına gelir.

Toner dolumunu yaparken orjinal tonerin monte edilişinde yaptığınız işlemlerin tam tersini gerçekleştirmelisiniz. Tonerde montaj işlemini yaparken tonerin kesilmediğinden veya delinmediğinden emin olmalısınız. Toner parçalarını söktükten sonra demonte ettiğiniz parçaları ve atık haznesini vakumlu hava makinesi ve kompresörlü makineler ile temizlemelisiniz. Toneri temizlerken toner tozlarının nefes borunuza kaçmaması için maske kullanmanız önerilir. Eğer toner dolumunu kendiniz yapmak istemiyorsanız güvenilir firmalardan satın alacağınız tonerler ile birlikte toner dolum merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Toner Dolumu Yapmak Yazıcıya Zarar Verir Mi?

Orjinal toner mi? toner dolumu mu? sorusunu soranlar aynı zamanda toner dolumu zararlı mı? sorusuna da yanıt arıyor. Toner dolumu, orijinal tonerin yerini tutmaz. Ancak dolum tonerler orjinal tonerlerin neredeyse yarı fiyatınadır. Bunun yanı sıra son zamanlarda sürdürülebilir bir çevre anlayışına benimsemek ve geri dönüşümü desteklemek için de yeniden kartuş satın almak yerine dolum tonerlerin kullanımı yaygınlaşmıştır. Yazıcı servislerinin tüketicileri orijinal toner alımına yönlendirme isteği de bu algının oluşmasında önemli etkenlerden biridir.

Dolum toneri satın alırken yazıcı markasının üretmiş olduğu dolum tonerleri tercih etmeniz, yazıcı sağlığının korunmasına destek olacaktır. Bu nedenle toner dolumu yaparken işi profesyonellere bırakmak ve tercih edeceğiniz ürünün kalitesine dikkat etmek sizin için avantajlı olacaktır. Çünkü; dolum tonerlerin içeriğindeki kimyasalların kalitesiz olması, sağlık açısından olumsuz sonuçlar doğurur. Özellikle bulunduğunuz ortamda yazıcı varsa, yazıcı ile aynı havayı soluyorsanız 0.2 mikron boyutlarında olan toner taneciklerini solumanız kaçınılmazdır. Soluduğunuz tonerin insan sağlığına herhangi bir zararı olmaması gereklidir. Güvenilir markalardan satın alacağınız tonerlerde buna dikkat edilir ancak güvenilirliğinden emin olmadığınız yerlerden satın alacağınız tonerlerde sorun yaşayabilirsiniz. Bu şüpheyi durmamak adına toner dolumu nasıl yapılır? sorusundan önce toner bileşenlerinin kalitesine odaklanmalısınız.

Toner Dolumu Nerede Yapılmalıdır?

Orjinal toner mi? toner dolumu mu? sorusuna yanıt bulduktan sonra toner dolumu nasıl yapılır? sorusunun cevabını buldunuz. Artık gönül rahatlığı ile toner dolumuna geçebilirsiniz. Toner dolumunu kendiniz yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra piyasada toner dolumu gerçekleştiren firmaları da tercih edebilirsiniz. Toner dolum fiyatları firmanın belirlediği fiyat politikasına uygun olarak sunulur. Toner dolumu için ekstra bir hizmet parası vermek istemiyorsanız bu işlemi kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

Toner dolumu için ihtiyacınız olan malzemelere kartus.com adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aradığınız sarf malzemelere avantajlı fiyatlarla ulaşabileceğiniz e-ticaret sitemizde Türkiye’nin her yerine kargo imkanı vardır. Güvenli ödeme yöntemleri ve zengin ürün gamı ile aradığınız baskı malzemeleri ve çok daha fazlasını bulabileceğiniz kartus.com sayesinde sarf malzemesi ihtiyaçlarınızı günün her anında giderebilirsiniz! Cazip fiyatlarla sunduğumuz toner modelleri ve çok daha fazlasıyla cebinizi yakmadan beklentilerinizi karşılarız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.