Tonerin Orjinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

27 Ekim 2022
Tonerin Orjinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

TONERİN ORJİNAL OLUP OLMADIĞI NASIL ANLAŞILIR?

Tonerler, lazer yazıcılarda kullanılan baskı araçlarından bir tanesidir. Toz formunda bulunan tonerler, siyah beyaz veya renkli çıktı almanıza olanak sağlar. Yazıcıdan çıktı alınacağı zaman yazıcının tambur bölümünün ısıtılması ile baskı anında istenilen sonuç alınır. Kaliteli sarf malzemesi tercih ettiğinizde, her bir baskının çok kaliteli ve aynı standartta olduğunu görebilirsiniz. Fotoğraf, yazı ve grafik gibi verilerde silik baskı almak istemiyorsanız, kağıt üzerinde küçük noktacıklar oluşsun istemiyorsanız ve kağıtta silik çizgiler size eşlik etsin istemiyorsanız tercih edeceğiniz tonerin niteliklerine dikkat etmeniz gereklidir.

Tonerin orjinal olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusu, yazıcı kullananların en çok merak ettiği konular arasındadır. Kullanıcılar, ister bireysel ister ticari amaçla olsun; en iyi orjinal tonerler satın almak isterler. İhtiyaçları ve bütçeleri doğrultusunda orjinal toner satın almak isteyenler de bu ürünlerin kalitesinden şüphe duymamak için araştırma yaparlar. Bu soruyu açıklamak için öncelikle orjinal toner nedir? sorusuna yanıt bulmak gereklidir.

Orjinal Toner Nedir?

Tonerin olup olmadığı nasıl anlaşılır diye merak ediyorsanız en iyi orjinal tonerler meraklısısınız demektir. Orjinal toner satın almak isteyenler öncelikle orjinal toner nedir? sorusunun yanıtını bilmeli ve tercihlerini buna göre yapmalıdır. Orjinal tonerler, yazıcı markalarının bizzat kendilerinin üretmiş olduğu tonerlerdir. Sarf tüketim malzemesi olarak karşımıza çıkan orjinal tonerler üzerinde holografik güvenlik etiketini bulunduğu ve üretici firmanın orijinalini garantilediği tonerlerdir. Bu tonerler en iyi kalitede üretilen tonerlerdir.

Ambalaj, tonerin orijinal olup olmadığı hakkında bilgi verebilir. Çünkü; yazıcı firmaları düşük kalitede ambalaj kullanmazlar. Bunun yanı sıra eğer ürünü e-ticaret siteleri üzerinden satın alıyorsanız zarar görmüş olan ambalajları da kabul etmemelisiniz. Orijinal tonerler sıfır olarak sizlere sunulur. Ürünün sıfır olması, toner tozunun içinde bulunduğu kartuşun da sıfır olması anlamına gelir. Bu nedenle eğer ürün üzerinde hasar, çizik veya toz akma gibi durumlar varsa bu tonerler sahte toner olabilir.

Tonerin bantlarının açılmamış olması ve koruma aparatlarının çıkarılmamış olmasına da dikkat etmelisiniz. Tüm bunların yanı sıra ürünün piyasa fiyatına da kontrol ederek orjinal olup olmadığını rahatlıkla belirleyebilirsiniz. Eğer orijinal toner satın almak istiyorsanız mutlaka yetkili ve güvenilir bayilerden satın alma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

En İyi Orjinal Toner Modelleri Nelerdir?

Tonerin olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusunu yanıtladıktan sonra en iyi orjinal tonerler kısmına geçebiliriz. En iyi orijinal toner, yazıcı markanız ile uyumlu olan tonerdir. Çünkü; yazıcı markaları, kendi üretmiş oldukları yazıcılar için en iyi olan toner tozlarını üretime sokarlar. Tonerin niteliği, fiziksel özellikleri ve diğer farklılıkları yazıcıdan yazıcıya değişkenlik gösterir. Bu nedenle HP, Epson, Brother ve Canon gibi markalardan orjinal toner satın alacaksanız modelinden önce yazıcı ile uyumlu olup olmadığına bakmalısınız. Lexmark, Samsung, Xerox, Koala gibi markalar, kendi yazıcıları için en dayanıklı, uzun ömürlü ve baskı kalitesi yüksek olan tonerleri piyasaya sürer. 

Orjinal Toner Ne Kadar Dayanıklıdır?

Tonerlerin performansı kalitesine göre değişkenlik gösterir. Tutarlı sonuçlar için üretilen tonerleri tercih ederek profesyonel baskılar elde edebilirsiniz. Bu baskılar çalışmalarınızda fark yaratacaktır. Orijinal toner dayanıklılığının yanı sıra güvenlik de oldukça önemlidir. Ek güvenlik katmanlarıyla tasarlanan tonerler kurcalamaya dayanıklı olarak piyasaya sürülür.

Sürdürülebilirlik, tonerlerin dayanıklılığını etkileyen bir başka faktördür. Geri dönüştürülebilir ve sürdürülebilir bir şekilde tasarlanan ürünler sadece kullanım açısından değil, kullanım sonrasında da sizlere en iyisini sunar. Eko etiket emisyon kriterlerini karşılayan tonerleri tercih ettiğinizde ürünün kullanım aşamasından satış sonrası aşamasına kadar her açıdan sizin için avantajlı olmasını sağlayabilirsiniz. Piyasada satış gerçekleştirilen tonerler sayfa doluluk oranının %5 olduğu öngörülerek size bir rakam verir. Bu nedenle tonerlerin üzerinde bulunan baskı sayısını sayfanın %5’i dolu olacak şekilde hesaplanarak yapıldığını unutmamalısınız. Tonerleri serin ve kuru ortam içerisinde 24 ay boyunca muhafaza edebilirsiniz. Kapağı açılmış ve kullanıma hazır olan tonerlerin açıldıktan sonra 6 ay içerisinde tüketilmesi önerilir.

Orjinal Toner Nereden Alınmalıdır?

Tonerin olup olmadığı nasıl anlaşılır sorusuna tatmin edici bir yanıt aldıktan sonra en iyi orjinal tonerler için merkez araştırmasına girebilirsiniz. Orjinal toner için her zaman ulusal ölçekte hizmet veren, güvenilir firmalardan satın alım yapmalısınız. Bu sayede ürünün orijinalliğinden şüphe duymazsınız. Toner gönderiminde lojistik süreci de önemli olan bir başka faktördür. Satın aldığınız tonerin hasarsız şekilde tarafınıza ulaşması için kurumsal lojistik firmaları ile iş birliği içinde olan markaları tercih etmelisiniz. Bu sayede istediğiniz sarf malzemelerin zamanında ve sorunsuz bir şekilde tarafınıza ulaşmasını sağlarsınız.

İhtiyacınız olan toner çeşitleri için kartus.com adresini tercih edebilirsiniz. Sadece tonerler değil; evde, okulda, iş yerinde, kısacası hayatın birçok farklı noktasında kullanabileceğiniz kaliteli sarf malzemelere de ulaşabileceğiniz e-ticaret sitemiz sayesinde cebinizi yakmadan istediğiniz ürünlere ulaşırsınız. İşiniz, ödevleriniz, faturalarınızda herhangi bir kesinti olmadan işleyişinizi sürdürürsünüz. Siz de kesintisiz bir iş ve okul hayatı istiyorsanız kartus.com adresini tercih edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.