Görünüm
Toplam 1210 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 79 80 81

KARTUŞ SEÇENEKLERİ İLE ÇIKTILARDAN VERİM ALIN

Yazıcı mürekkebi olarak da adlandırılan kartuş, verilerin kağıda basılmasına yarayan önemli bir yazıcı bileşenidir. İki farklı renk skalası halinde bulunan kartuş modelleri siyah-beyaz ve renkli olmak üzere dünyanın dört bir tarafında kullanılır. Kartuşlar ya da diğer kullanım adı ile yazıcı mürekkepleri, yazıcının en önemli parçasıdır. Siyah-beyaz ve renkli çıktıların alınmasına olanak sağlayan bu ürünler, nitelikli çıktılar elde etmenize olanak sağlar.

Kartuş Ne İşe Yarar?

Kartuş olmazsa bilgisayardan alınan veriler kağıda aktarılamaz. Günümüzde yazıcılar genellikle bilgisayar üzerinden yapılan işlerin, belgelerin, ödevlerin çıktısını almak için kullanıldığından dolayı bağlantılıdır. Bu bağlantılar kablo ya da bluetooth teknolojisiyle sağlanabilir. Bilgisayara bağlı bir yazıcıdan hangi renk ile çıktı almak için işlemlerinizi yine bilgisayar üzerinden kontrol edebilirsiniz. Sistemde eğer arıza açarsa veya biterse size mutlaka ya bilgisayardan ya da yazıcıdan bildirim ulaşır. Bu özelliği ile de avantajlı olan ürünler, fiyat bakımından da bütçenizi yormaz. Kartuş ve toner fiyatları insanların bütçelerini zorlayacak tarzda değildir. Her durumda çalışan bu ürünlerden, ürün kalitesi ve fiyat endeksini doğru bir şekilde belirlemek için fiyat araştırması yapmak önemlidir. Biten ya da arızalanan ürünlerin değişiminde de dikkatli olmak önemlidir. Çünkü; ürünün yanlış bir bölümü ile temas ettiğinizde fonksiyonel olarak zarara uğratabilirsiniz. Eğer bu konuda tecrübeniz yok ise mutlaka bir uzman aracılığı ile değişim işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Kartuş Çeşitleri ve Kartuş-Toner Farkı

Kartuş ve toner en sık karıştırılan ikililerden arasındadır. Toner, mürekkebi kağıt üzerine aktarma yolunda toz haline getirme işlevi görürken kartuş, mürekkebi püskürtme esnasında ısıtma yöntemi ile baskı yapar. Yani, mürekkebi yazdırma işlemine hazırlar. Kartuşun da tonerin de bir bitim noktası vardır ve bu durumu aldığınız çıktının mürekkebinin kalitesine göre anlayabilirsiniz. Tükenme sonrasında yeniden kartuş satın almak yerine dolum mürekkeplerine sahip olarak hem bütçenizi hem de çevrenizi koruyabilirsiniz. Tekrar mürekkep doldurabilme işlemini ortadan kaldıran dolum işlemi oldukça avantajlıdır. Kartuşta normal mürekkep kullanılırken, tonerde toz mürekkep kullanılır. Profesyonellik noktasında ufak çaplı işlerde toner tercihiniz olabilir fakat büyük çaplı işlerde kartuş kullanmanız daha avantajlı olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.