Toner Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

16 Eylül 2022
Toner Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toner Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tonerler, özellikle iş yaşamında sıklıkla kullanılan sarf malzemeler arasındadır. Toz formunda bulunan tonerler, lazer yazıcılar ile birlikte kullanılır. Yazdırma esnasında yazıcı içerisindeki aksamlar ısınarak toner tozunun anlık olarak eriyerek kağıt üzerine baskı yapılmasına olanak sağlar. Bu da kağıt üzerinde mürekkep damlaması gibi problemleri tamamıyla ortadan kaldırır. Silik veya kağıt üzerinde gri çizgilenmenin oluşmadığı tonerler, hem amatör hem de profesyonel kullanımlar için uygundur. Uygun yazıcı markaları ile birlikte kullanıldığında beklentilerinizi tam olarak karşılayan toner seçenekleri, kendi içerisinde muadil ve orijinal olmak üzere ikiye ayrılır. Muadil tonerler, orijinal tonerlerden fiyat bakımından daha düşük olsa da performans bakımından orijinal tonerler ön plana çıkar. Bu nedenle toner seçimi yapmadan önce kullanım amacınıza, bütçenize ve gereksinimlerinize dikkat ederek seçim yapmalısınız. Hem renkli hem de siyah beyaz çıktıların alınmasına olanak sağlayan tonerleri satın almadan önce belli başlı noktalara dikkat etmelisiniz. Dikkat edeceğiniz detaylar, satın alacağınız tonerden maksimum seviyede verimlilik almanıza olanak sağlar.

Toner İçin En İyi Marka Hangisi?

Toner almadan önce dikkat edilmesi gerekenler sorusunu soranlar, daha sonra en iyi toner markasının hangisi olduğunu araştırıyor. Bu soruya tek bir yanıt vermek doğru değildir. Çünkü; her lazer markasının kendi markası için üretmiş olduğu tonerler vardır. Örneğin; HP markasının üretmiş olduğu orijinal tonerler, HP markalı lazer yazıcılar ile uyumludur. HP markalı tonerleri Canon marka yazıcılarda kullandığınızda aynı verimliliği alamazsınız. Bu nedenle toner için en iyi marka hangisi araştırması yapanların yazıcı tipi üzerine yoğunlaşması gereklidir. Eğer muadil tonerler tercih edilecekse, yine lazer yazıcı markaları ile uyumlu olan muadil toner çeşitleri seçilmelidir.

Toner Hangi Tür Yazıcılarda Kullanılır?

Tonerler, lazer yazıcılar ile birlikte kullanılır. Toz formunda bulunan tonerler, lazer yazıcıların içinde bulunan fırın sayesinde baskı aşamasında eriyerek kağıt üzerine istenen görselin yerleşmesini sağlar. Yüksek çözünürlüklü ve nitelikli çıktılar elde etmek için kullanan tonerler sayesinde renkli baskı alabilirsiniz. Hızlı kopyalama imkanına sahip olan tonerler, toner almadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alır. Toner kartuşu ile birlikte kullanılan en iyi toner, yazılı ve görsel baskıların alınmasını sağlar. Yazıcı tipi ile uyumlu olan tonerler, faks, tarama, fotokopi ve baskı işlemlerinin gerçekleşmesine olanak sağlar. Nitelikli baskılar elde etmek için dilerseniz orijinal, dilerseniz de muadil toner çeşitleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Faks, tarama, fotokopi ve baskı işlemleriniz için tercih edebileceğiniz bu ürünler sayesinde iş ve okul yaşamını kolaylaştırabilirsiniz.

Muadil Tonerler Orijinal Toner Kadar Etkili Midir?

Toner almadan önce dikkat edilmesi gerekenler arasında muadil tonerlerin özelliklerinin de bilinmesi gereklidir. Farklı kimyasal maddelerden oluşturulan tonerlerin muadilleri de bulunur. Bu tonerler, fiyat bakımından daha uygundur. Orijinal tonerlerin laboratuvar ortamında ayrıştırılarak incelenmesi sonrasında hazırlanan muadil tonerler, birebir olarak orijinallerinin terini tutmaz. En iyi toner orijinal tonerdir. Yine de muadil toner satın almak istiyorsanız lazer yazıcı markaları ile uyumlu olan muadil toner çeşitleri tercih edebilirsiniz. Yazıcı tipi ile uyumlu olan muadil tonerlerin baskı kapasitesi, orijinal tonerlerden daha azdır. Baskı kalitesi açısından da farklılıklar oluşur. Bu ürünlerde daha uygun fiyatlı plastikler kullanılabilir. Muadil tonerler, yüksek sayıda baskının alındığı fotokopi merkezlerinde değerlendirilebilir.

İnternetten Toner Alınır Mı?

Faturaların bile internetten yapıldığı günümüzde dijital platformlardan toner alınması oldukça mantıklıdır. Zamandan tasarruf ettiren orijinal ve muadil toner çeşitleri sayesinde siz de tasarruf ederek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Fiziki mağazalarda belirli bir saate kadar hizmet verilir. İnternetten ise müsait olduğunuz her an istediğiniz toneri alabilirsiniz. Toner almadan önce dikkat edilmesi gerekenler kadar bu ürünleri nereden alacağınız da oldukça önemlidir. Kartus.com sayesinde istediğiniz sarf malzemelere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Toner, kartuş, yazıcılar, şeritler, tozlar, mürekkepler, outlet ürünler ve ofis malzemeleri gibi pek çok ürüne ulaşabileceğiniz çevrim içi mağazamızdan zahmetsizce alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Dünyanın en iyi toner markalarını bir arada buluşturan kartus.com, bunu yaparken de bütçenizi düşünür. İstediğiniz sarf malzemelere aklınızdaki fiyatlarla ulaşmak için tercih edebileceğiniz çevrim içi mağazamızda tüm yazıcı tipi modelleri için ihtiyacınız olan kartuş ve tonerlere ulaşabilirsiniz. Haftanın her günü, günün her saatinde güvenli e-ticaret sitemiz üzerinden alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.